Skontaktuj się z nami (23) 692 54 83 / sekretariat@pcprpultusk.pl

Kontrast

Czcionka

Z okazji obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w dniu 30 maja 2022 r. odbyło się uroczyste spotkanie rodzin zastępczych z terenu powiatu pułtuskiego.

Święto stało się okazją do podziękowania osobom sprawującym pieczę zastępczą za codzienny trud, zaangażowanie i wysiłek w wychowanie dzieci pozbawionych opieki rodziców naturalnych. Podkreślano znaczenie nieinstytucjonalnych form pieczy zastępczej w budowaniu bezpiecznej i domowej atmosfery w trudnym czasie dla dzieci doświadczonych przez los. Zaznaczono także ważną kwestię właściwego przygotowania tych dzieci do godnego życia, pokonywania trudności przy poszanowaniu kontaktów z bliskimi. Zaznaczono również to, iż praca opiekunów skupia się na pomocy dzieciom, które często przeszły już traumatyczne chwile w odbudowaniu zaufania.

Tegoroczne obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego były okazją do rozmów, wymiany wzajemnych doświadczeń, dzielenia się troskami i radościami przy wspólnej zabawie i poczęstunku.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tego ważnego wydarzenia składamy Starostwu Powiatowemu w Pułtusku, Warsztatom Terapii Zajęciowej w Świeszewie, Domowi Pomocy Społecznej w Ołdakach, Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Pułtusku, Panu Michałowi Sępławskiemu, Państwu Annie i Radosławowi Tadajewskim, innym prywatnym sponsorom oraz Pani Henryce Pielachowskiej za gościnę.

img_2279_sredni.jpg

img_2289_sredni.jpg

img_2297_sredni.jpg

img_2305_sredni.jpg

img_2308_sredni.jpg

img_2312_sredni.jpg

img_2319_sredni.jpg

img_2346_sredni.jpg

img_2358_sredni.jpg

img_2340_sredni.jpg